Windows 10 S teeb turundajatele ja veebiarendajatele paksu pahandust

Maikuu alguses tegime juttu uuest Microsoft Surface sülearvutist, mille pressiteates anti ühtlasi teada ka seda, et see jookseb Windows 10 S operatsioonisüsteemil. 10S on „kergekaalu“ operatsioonisüsteem, mis on mõeldud lihtsamaks kasutamiseks ja üldiselt nähakse selle sihtgruppi just haridussüsteemis. Lihtsam kasutamine tuleb aga suurte vajadustega kasutajale just piiratud võimaluste arvelt – keskendutakse internetikasutusele ja lihtsamatele arvutifunktsioonidele (Word, Excel jne).

Viimasel ajal on palju furoori tekitanud jutud, et Windows 10 S operatsioonisüsteem võib tuua kaasa osadele inimestele suurt peavalu, kuna opsüsteemi vaikimisi seadistatud ja ainus veebibrauser Microsoft Store’is on Microsoft Edge.

Oled eelnevalt harjunud Google Chrome, Mozilla, Opera, Safari või mõne muu veebibrauseriga? Siis seda Sa kahjuks Windows 10 S opsüsteemil algselt kasutada ei saa. Kui Windows 10 S opsüsteemile need brauserid lõpuks arendatakse ja kui Microsoft need ka Store’is kättesaadavaks teevad, tekib selleks ka võimalus.

Kellele see suurt peavalu tekitab? Eelkõige just veebiarendajatele ja ettevõtetele, kes pole varasemalt oma veebilehte või veebipoodi optimiseerinud vastavalt Microsoft Edge brauseri jaoks. Võib arvata, et aja jooksul kasvab kindlasti Windows 10 S kasutajate arv ning selleks, et tagada oma veebilehel Sinu ettevõtte kvaliteedimärgis või stabiilne müügikäive, tuleb teha vajalikud muudatused veebilehe koodis.

Sellise lükke tagajärjel on üks kurb uudis ka turundajatele – Microsoft Edge kasutusele võtmisel tuleb olla teadlik, et seal saab vaikimis ainsa otsingumootorina kasutada ainult Bing’i, mistõttu peavad ka otsingutulemused olema optimiseeritud. Kuniks teisi veebibrausereid Windows 10 S opsüsteemil kasutada ei saa, tuleb ka otsingumootorite optimiseerimist teise lähenemisega teha.

Kui Sinu koduleht või veebipood ei ole veel Microsoft Edge veebibrauseri või Bingi otsingumootori jaoks vastavalt optimiseeritud, tasub sellega tegelema hakata.

digifi@digifi.ee

www.digifi.ee

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata