UUS: Microsoft Surface sülearvuti

Microsoft tutvustas sel nädalal uut Microsoft Surface sülearvutit. Tegemist on sülearvutiga, mis astub potentsiaalselt Apple Macbook Air ja Google Chromebook sülearvutite kandadele.

Microsoft Surface läbimõõdult 14,5 millimeetrit paks ning 1,24kg raske. Uus disain näeb võrratult hea välja. Tegemist on põhiliselt õpilastele/tudengitele suunatud tootega, mille eesmärgiks on pakkuda just sellele sihtgrupile sobivaimat toodet. 

Asjaolu, et tegemist on õpilaste/tudengite sülearvutiga, annab asjaolu, et sülearvutil on vähe porte. Olemas on kõrvaklappide, USP 3.0 ja mini DisplayPort – kuid sellega asi piirdub. Õpilastele sellest piisab, kuid professionaalidele (tööinimestele) võib sellest väheks jääda.

https://www.microsoft.com/en-us/surface/devices/surface-laptop/overview

Arvutiklaviatuuril on kasutatud sametist materjali, mis annab kirjutamisel erilise “tunde”, nagu Microsofti esitlusel seda väljendati. Lisaks on pandud rõhku klaviatuuri valgusele, mis sihtgrupile mõeldes (unetud ööd, kirjutades eksamitöid) on vägagi kasulik.

Microsoft Surface on 13,5-tollise ekraaniga, mis on puutetundlik, mõnusalt ere ning terava pildikvaliteediga.  Seest leiame uusima Inter Core i5 kiibi, mida on võimalik uuendada Core i7 kiibile. Muutmälu on võimalik valida 4, 8 või 16GB RAM vahel. Arvutil on SSD mälu, mille mahtu saab valida – 128GB, 256GB või 512GB vahel.

Microsoft Surface esitlusel tutvustati ka Windows 10 S operatsioonisüsteemi, mis on kergem versioon Windows 10-st. Windows 10 S on operatsioonisüsteem, millel on piiratud võimalused ning see keskendub pigem internetikasutusele ning lihtsamatele arvutifunktsioonide kasutamisele. Uus operatsioonisüsteem on vastulöök Google Chrome operatsioonisüsteemile, millega proovitakse võita suuremat “tavakasutaja” turgu.

Microsoft Surface hinnad algavad alates 999$ ning on juba eelmüügis. Müügipunktidesse peaksid uued Surface sülearvutid jõudma juba 15.juunil.

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata