Uus iPhone: kas iPhone 8 on lihtsalt uues kuues iPhone 7?

Kui mõned päevad tagasi rääkisime iPhone X telefonist, mis on Apple uusim cutting edge tehnoloogia, siis kurbusega peame tõdema, et iPhone 8 jätktab sama rada, mida eelnevad iPhone generatsioonid käinud on.

iPhone 8 on põhimõtteliselt kui iPhone 7S, mis tähendab seda, et erilist muutust võrreldes iPhone 7-ga ei olegi.

Uuel iPhone 8-l on uus disain, milles on kasutatud klaasi, nähtud vaeva ekraani töökvaliteedi tõstmisel, uuendatud tagakaamerat ja lisatud natuke rohkem võimsust.

Olgu ära mainitud, et iPhone 8 tuleb saadavale tavalise versioonina kui ka iPhone 8 Plus versioonina (suurema ekraanipinnaga).

Mälumahu osas on võimalik valida kahe suuruse vahel: 64GB ja 256GB. Hinnad algavad vastavalt 699$ ja 849$ (Eesti hindade kohta veel teavet ei ole).

Nagu eelnevalt mainitud, on uue iPhone juures kasutatud uut lähenemist disainil. Apple on tagakorpusele tagasi toonud klaasi (tuletagem meelde, et viimane tagaklaasiga iPhone oli 4S). Telefonil on alumiinium kere, mis on vee- ja tolmukindal. Sarnaneb ühtlasi iPhone 7-le. Ning jah – iPhone 8-l on ikka kodunupp alles!

iPhone 8 värvivalik
iPhone 8 värvivalik

Telefoni on võimalik tellida kolmes erinevas värvivalikus – hõbedane, kosmose hall ja kuldse läikega.

iPhone 8 on praktiliselt igast otsast millimeetri jagu suurem, kui iPhone 7, mis viitab sellele, et suure tõenäosusega ei saa sa oma vana iPhone 7 korpuse vahele uut iPhone 8 mudelit mahutada. Lisaks on iPhone 8 ka 10g raskem, kui seda oli iPhone 8.

iPhone 8 ekraanisuurus on 4,7-tolli ja iPhone 8 Plus ekraanisuuruseks on 5,5-tolli. Ekraan ei ole sama, mis iPhone 7-l. Apple kasutab uue iPhone juures Retina HD ekraani, mille värvid on täpsemad ning laiema värvigammaga. Kuna kodunupp on iPhone 8 alles jäetud, siis on telefonil ka 3D Touch siiani olemas. Ja mis kõige tähtsam, nüüd saab Sinu iPhone 8 ise aru, milline valgus sind ümbritseb ning vastavalt sellele muudab ekraan ise automaatselt värvitoone.

Telefoni tagakaamerat on kergelt täiustatud. Olemas on 12-megapiksline kaamera, millega saab teha 4K videoid 60fps juures. Kaameral on suurem sensor, mis laseb rohkem valgust sisse – see omakorda tähendab selgemaid, heledamaid ja värvilisemaid iPhone kaameraga tehtud pilte.

Siit aga küsimus, miks Apple läks iPhone disaini juures vana klaasist tagakorpuse juurde? Seda põhjusel, et uus iPhone 8 toetab kaablivaba laadimist. See aga ei tähenda, et uue AirPower’i (Apple kaablivaba laadija) saab kauba peale telefoni ostmisel poest kaasa – ei, see tuleb Sul lisaraha eest juurde osta.

www.digifi.ee

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata