Uus iPhone 8 on kallim kui 1000€?

Esimene iPhone nägi ilmavalgust 2007.aastal. Nüüd on oodata, et Apple tutvustab sel aastal meile ainulaadset iPhone 8 (või iPhone X, tähistamaks 10.ndat aastapäeva). Kogusime kokku faktid ja oletused uue iPhone 8 kohta.

Uut iPhone esitletakse arvatavasti 2017.aasta septembris

Aastast 2012 on Apple esitlenud uusi iPhone septembrikuus. Ka sel aastal on võimalik, et uue iPhone 8 esitlus toimub suure tõenäosusega septembris. Esitlus võib lükkuda edasi, sest Apple’il on plaanis iPhone 8 juures kasutada AMOLED kumerekraani, mille tarneajad on suure nõudluse tõttu pikad.

iPhone 8 võib olla esimene Apple telefon, mil on AMOLED kumerekraan

Suure tõenäosusega vahetatakse iPhone IPS LCD ekraanid  AMOLED kumerekraanidega, mille suurus ulatub 5,8 tollini. Analüütikud arvavad, et iPhone tuleb arvatavasti välja kolmes suuruses (4.7, 5.5 ja 5.8 tolli), kus kolmandal (kõige suuremal ja kõige kallimal) versioonil on AMOLED kumerekraan. Seda seetõttu, et nende ekraanide tarnimiseks kuluv aeg on pikk, mistõttu tuleb leida kompromissid uue kontseptsioonige turule tulemiseks. Uute ekraanide ekraanide kasutuselevõtt tähendab märkimisväärset tõusu telefoni hinnas ning me kõik teame, et iPhone ei küsi oma toodete eest kuigi madalat hinda.

Mõnede analüütikute arvates võib juhtuda, et Apple võtab kasutusele kõrgema kui QHD resolutsiooniga ekraanid. Kõrgema resolutsiooniga ekraanid sobivad hästi virtuaalreaalsuse jaoks, kuid VR-i vähese leviku tõttu ei tundu loogiline, et kõrgema resolutsiooniga ekraanid sel aastal tulevad.

Kumerekraani kasutamine annab võimaluse kasutada esiekraanist maksimumi. Aasta aega käinud juttude kohaselt võib juhtuda sel aastal, et iPhone kaotab home nupu. Selle asemel on „nähtamatu“ home nupp, mis pesitseb ekraaniklaasi all ning millel on sõrmejäljelugeja võimekus.

iPhone 8 tagaosa asendatakse klaasiga

Arvatakse, et iPhone 8 toob tagasi iPhone 4 mõningaid disainielemente – Apple soovib alumiiniumist tagaosa asendada klaasist tagaosaga. Uue disaini kasutuselevõtmine peaks aitama iPhone veekindlamaks muuta ning leevendama mobiilileviga seotud probleeme.

iPhone 8 kaamera suuri muutusi ei too

Nagu iPhone 7 Plus, tuleb arvatavasti ka iPhone 8 Plusil duaal-kaamera, koos optilise pildi stabilisaatoriga.

Tagakaamera jääb 12-megapiksliseks ja esikaamera 7-megapiksliseks. Esikaamera puhul oodatakse Apple poolt rohkem võimalusi, mis aitaksid selfie tegemist lihtsamaks ja huvitavamaks muuta. Võime näha uudset tehnoloogiat, mis aitab selfie piltide kvaliteeti tõsta.

Klaasist tagaosa annab võimaluse iPhone juhtmeta laadmiseks

Juttude põhjal võime oodata iPhone 8 juhtmeta laadimist. See on ka üks põhjus, miks arvatavasti iPhone 8 tagakaas vahetatakse klaasmaterjali vastu välja, sest alumiiniumkorpusega juhtmeta laadimine on ebaefektiivsem. Viimasel ajal on tulnud teateid, et Apple teeb koostööd ettevõttega Energous, kelle toode suudab juhtmeta laadida 4,5 meetri pealt. See oleks paljudele iPhone kasutajatele hea uudis!

iPhone 8 tehnilised muutused

Kuigi paar päeva tagasi teavitati meid iOS 10.3 operatsioonisüsteemi uuendusest, siis võime septembris näha iOS 11 tulekut. Lisaks sellele on räägitud, et A10 süsteemi kiip saab uue järglase – A11, mis peaks olema silmnähtavalt paremate omadustega, kui A10.

iPhone 8 võib näha RAM’i suurenemist 2GB pealt 3GB peale, kuid seda ainult iPhone 8 Plus versioonile. Lisaks võime uuel telefonil kohata ka 8 näotuvastusprogrammi, mis aitaks uute iPhone mudelite turvalisust tõsta.

Uus iPhone 8 on kallim kui 1000€?

Nagu Apple toodete puhul ikka, siis pärast esitlust lähevad tooted eelmüüki, pärast seda tulevad nad müügile internetis ja siis alles poodides. Seega peab iPhone 8 saamiseks veel pikalt ootama. Hinnad algavad suure tõenäosusega alates 649$, kuid arvestades uusi tehnoloogiaid, mida iPhone 8 kasutusele soovib võtta, siis võib iPhone 8 Plus mudeli hind küündida tuhande euroni või isegi kõrgemale.

Kui teile antud artikkel meeldis ning soovite, et sellistest uuendustest ja tooteesitlustest rohkem räägiksime, siis lisage kommentaar, andke like ja jagage!

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata