Uuenda oma ID-kaardi sertifikaate enne 5.septembrit!

Digifi Eesti, ID-kaart

Nüüd aga tähelepanu kõik Google Chrome ja ID-kaardi kasutajad! Alates 5.septembrist ei saa Google Chrome’i uue veebibrauseri versiooniga enam isikutuvastamiseks ja digiallkirjastamiseks ID- ja elamisloakaarte kasutada, mille sertifikaadid on uuendamata jäetud.

Probleemide vältimiseks soovitab Riigi Infosüsteemi Ameti eID valdkonna juht Margus Arm uuendada oma dokumendi sertifikaate, kasutada teisi veebibrausereid või Mobiil-ID-d või vajadusel taotleda Politsei- ja Piirivalveametilt uus dokument.

ID-kaardiga e-teenuste kasutamine on takistatud Google Chrome veebibrauserit kasutades neil, kelle dokument on välja antud enne 2014.aasta oktoobri keskpaika. Samuti võib probleeme olla ka neil, elle ID-kaart on väljastatud 2014.oktoober kuni 2015 oktoober ning kes pole siiani sertifikaate uuendanud.

Alates 2014.oktoobrist kuni 2016.aasta märtsini väljastatud kaartide sertifikaate saavad inimesed ise uuendada, paigaldades arvutisse uusim ID-kaardi tarkvara veebilehelt installer.id.ee ning järgides lehel olevaid juhiseid. Nii nagu uuendustega ikka, siis juhul, kui haldusvahend uuendamisvõimalust ei paku, siis kaardi sertifikaate inimene uuendama ei pea.

Enne 5.septembrit on umbes 250 000 ID-kaarti, mille sertifikaate Google Chrome’i veebibrauser septembrist alates ei tunnista ning neist 116 000 kaardi ulatuses on sellised, mille sertifikaatide uuendamist alates 1.juulist enam teha ei saa.

Lisaks andis Margus Arm teada, et Chrome’i piirangud ei puuduta neid inimesi, kes dokumenti elektrooniliselt ei kasuta. Isikuttõendava dokumendina toimib ID-kaart ikka kuni sellel märgitud kuupäevani ning dokumentide allkirjastamiseks mõeldud DigiDoc Klient tarkvara töötab jätkuvalt kõigi kehtivate kaartidega.

Artikli koostamisel kasutati Riigi Infosüsteemi Ameti artiklit: https://www.ria.ee/ee/jargmisest-nadalast-ei-saa-uuendamata-id-kaarte-google-chromei-veebibrauseriga-kasutada.html

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata