Riigi Infosüsteemide Amet: loome ID-kaartidele uut tarkvaralahendust

Digifi Eesti, ID-kaart

Riigi Infosüsteemide Amet andis 27.septembril teada, et praegu veel olemasolevale ID-kaardi tarkvara probleemile töötatakse koostöös partneritega välja lahendust. Hetkel seda testitakse ja lahendusega proovitakse välja tulla oktoobrikuu lõpuks.

RIA sõnul võimaldab tarkvaralahendus inimestel kodust lahkumata oma ID-kaardi sertifikaadid alates novembrist kuni aasta lõpuni ära uuendada. Selleks tuleb inimestel alla laadida uus ID-kaardi tarkvara versioon ja jälgida juhiseid. Jaanuarist kuni märtsi lõpuni saab sertifikaate uuendada vaid PPA teenindustes ning alates aprillist tühistatakse kõik turvanõrkust omavate kaartide sertifikaadid, mis selleks ajaks uuendamata on j”nud.

See kõik puudutab inimesi, kes ID-kaarti elektrooniliselt ei kasuta. Isikutõendava dokumendina kehtib ID-kaart ikka edasi, vaatamata sellele, kas kaardil on sertifikaadid uuendatud või mitte.

Miks üldse ID-kaartide juures turvarisk peitub? 30.augustil teatas rahvusvaheline teadlaste grupp, et avastati turvarisk, mis mõjutab 2014.aasta oktboobrist alates välja antud ID-kaarte ehk RIA andmetel oli neid kaarte kokku ligi 750 000. Probleem puudutab ID-kaardi kiipe. Need kaardid, mis väljastati enne 2014.aasta 16.oktoobrit, ei ole riski all. RIA toob välja ka selle, et praegune turvarisk ei mõjuta mitte kuidagi mobiil-ID turvalisust.

Digifi Eesti hoiab sel teemal Teid kindlasti kursis, kui uus tarkvaralahendus peaks kättesaadav olema.

Turvalist neljapäeva Teile!

Oleme koos partneritega töötanud välja tarkvaralahenduse, mille rakendamisel ID-kaardis peituv nõrkus ei avaldu. Praegu…

Posted by Riigi Infosüsteemi Amet on Mittwoch, 27. September 2017

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata