Nokia uus suund tehnoloogiamaailmas

Täna (26.veebruaril) esitleti uusi Nokia telefone. Nii nagu eelmises postituses rääkisime, tutvustati meile Nokia 5, Nokia 3 ja Nokia 3310 telefone. Lisaks teavitati, et hetkel ainult Hiinas müüdavat Nokia 6 hakatakse globaalselt müüma.

Uued Nokia telefonid baseeruvad täielikult Androidi operatsioonisüsteemil ja hakkavad maksma täiesti taskukohast hinda:

  1. Nokia 6 hinnaks on 249€
  2. Nokia 5 hinnaks on 199€
  3. Nokia 3 hinnaks on 139€
  4. Nokia 3310 hinnaks on 49€

Põhjus, miks Nokia mobiiliturule tagasitulek tähtis on, peitub ettevõtte uues strateegias. Nagu me eelnevas postituses arutlesime, andis Nokia emafirma ehk Microsoft, Soome start-up ettevõttele HMD Global OY uute telefonide müügiõigused Nokia brändi alt. Ehk teisisõnu ütles Microsoft, et hea küll – meie ei saanud mobiiliturul hakkama aga äkki õnnestute teie. Sellise vangerduse tagajärjel saavad Nokia fännid nautida telefone Androidi operatsioonisüsteemil ehk süsteem on avatum ja lõpptarbijale kasutajasõbralikum.

See ei ole veel kõik. Pressikonverentsi käigus saime aimu, mis suunas Microsoft tahab Nokia brändi viia ja kuhu tehtud tööga välja jõutud on. Microsoft ise on viimase aastaga muutunud uue tegevjuhi taktikepi järgi kasvavaks tehnoloogiaettevõtteks, mille põhisuund on B2B ehk ettevõttelt-ettevõttele valdkonnad. Nokia bränd on Microsoftile lüliks nende high-end toodete/teenuste ja lõpptarbija vahel. Nokia brändi taaselustamise tagajärjel soovitakse olla edasiviiv jõud 5G valdkonnas, lisaks võetakse suund tervishoiusektorisse, pakkudes neile innovaatilisi lahendusi nagu nutikaal, mis mõõdab lisaks sinu kaalule ka südamerütmi ja vereringlust. Töö käib ka selle kallal, kuidas vältida arstide vastuvõtujärjekordi võttes kasutusele uue tehnoloogia poolt pakutavaid võimalusi. Osa võetakse isegi nutikellade võidujooksust.

Nokia brändi alt võib lähitulevikus kooruda välja vägagi palju innovaatilisi tooteid, mis võivad muuta meie elu nii, nagu seda tegi juba 2000.ndatest aastatest ikooniliseks muutunud Nokia 3310. Elame näeme!

Lõbus fakt: otsides Google’st märksõna “Nokia 3310 meme” leiab täpselt sama palju Nokia 3310 naljapilte, kui Eestis elanikke on!

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata