Nokia 3310 tagasitulek!!!

Microsoft müüs HMD Global OY-le õigused turundada oma telefone Nokia brändi alt. Nädal aega tagasi laineid löönud artiklite pealkirjad saavad tõeks – Nokia tuleb tagasi telefoniturule. 26.veebruaril tutvustatakse esimesi telefone.

Kõige rohkem kõlapinda on tekitanud uudis, et Nokia 3310 tuleb tagasi müügile! Ja see on ka tõsi. Kontseptsioon on telefonil sama, nagu ta 2000.ndal aastal oli. Kuulujutuna on kuuldud, et suure tõenäosusega on telefonil ka tagumine kaamera ning mõningad lisafunktsioonid, mida tollase 3310 juurest ei leia.

Kes veel ei teadnud, siis Nokia 3310 oli esimene telefon, millel ei olnud SMS’i saates karakteripiirangut. Lisaks sellele oli 3310 oma konkurentidest veel pika puuga ees, sest tal oli funktsioon, ilma milleta paljud meist igapäevaselt hakkama ei saaks – ta oli võimeline sissetulevate kõnede ajal vibreerima!

Kõik 3310 mängude fännid, te ei pea pettuma! Snake on tagasi, kuid seekord Snake II nime all. Lisaks Snake II-le on lisaks veel 3 uuenduskuuri läbinud mängu.

Telefoni kohta täpsemaid andmeid senini teada ei ole. Küll aga võime arvata, et telefoni taastamisel lähtuti asjaolust, et ta peab olema sama vastupidav, kui oli „eelmine generatsiooni“ 3310. Hetkel on teada vaid see, et Nokia 3310 hinnaks kujuneb 59€. Kes veel mäletab, siis 2000.ndal aastal tuli Nokia 3310 eest välja käia košmaarsed 2490 krooni.

Lisaks Nokia 3310-le, on tulemas ka nutitelefone, mis on suunitletud just madalama hinnaklassis konkureerima. Uued Nokiad baseeruvad Androidi operatsioonisüsteemil Android 7.0 Nougat. Hetkel ainsana müüdav Nokia 6, on kättesaadav ainult Hiinas. 26.detsembril Barcelonas esitletaval mobiilimessil tutvustatakse veel Nokia 3 ja Nokia 5.

Nokia 5 kohta teame rohkem – sel on 5.2 tolline ekraan ja 2GB muutmälu, 12-megapiksline kaamera ja selle hinnaks kujuneb 199€. Nokia 3 kohta ei ole veel informatsiooni, kuid selle hinnaks võib oodata 149€.

Võib arvata, et Nokia 3310 müüakse läbi juba nostalgilistel kaalutlustel. Eesti Facebooki kommuunis on loodud leht „Nokia 3310 Eesti“, kus inimesed on selgelt telefoni vastu huvi näidanud ja on valmis selle eest raha välja käima vaid vanade mälestuste tõttu. Mis saab edasi, sellest saame kirjutada lähemalt juba 26.veebruaril, kui Nokia uued telefonid teatavaks teeb!

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata