Millist viirusetõrjet kasutada?

Kui ettevõtte või organisatsiooni küberturvalisuse teemadel tulevad arutellu viirusetõrjeprogrammid, siis on häälekaid arvamusi koosolekul palju kuulda. Kuid milline neist paljudest viirusetõrjetest tänasel päeval kõige efektiivsem, taskukohasem ja võimalusterohkeim on?

Bitdefender viirusetõrje

Bitdefender 2018 on parima kaitsega just pahavarade ja krüptoviiruste vastu. Bitdefender kasutab oma tegevuses failide skännerimise mootorit, mis otsib rikkeid arvuti failides, mis viitavad potentsiaalsele rünnakule. Kõik kahtlased tegevused laetakse üles ettevõtte pilvekeskusesse, kus neid analüüsitakse ja leitakse kiired lahendused nende ohtude kõrvaldamiseks.

Bitdefender uuendab oma pahavarade registrit ja uuendab seda kõigil 500 miljonil Bitdefenderi kasutajal üle maailma, mitu korda päevas. Kui Sa juhuslikult ei soovi Bitdefenderile anda nii palju informatsiooni oma arvuti konfiguratsioonide kohta, siis on Sul võimalik keelduda andmete edastamisest Bitdefenderile, kui viirusetõrjet installeerima asud.

Erinevates viirusetõrje testides on Bitdefender korduvalt tõestanud oma efektiivsust ja näidanud peaaegu ideaalseid tulemusi.

Kaspersky viirusetõrje

Kaspersky viirusetõrje on üks maailma kõige stabiilseim ja turvaliseim viirusetõrje. Sel on võime tuvastada isegi keyloggereid ja reklaamvarad. Võrreldes konkurentidega suudab Kaspersky viirusetõrje ühtlasi ka andmepüügi vastu võidelda. See suudab skänneerida e-posti ja sõnumeid – kõik selleks, et kindlustada kasutajale, et ükski fail, mis talle saadetakse, ei oleks pahavaraga nakatunud.

Hea funktsioonina on Kaspersky viirusetõrjel oma seadistus mänguritele, mis peatab skänneerimise mängimise ajal või onlainis filmide vaatamisel. Selle seadistuse abil ei ilmu arvutis teated skänneerimisest ja see aitab vähendada arvuti kinni kiilumise ohtu.

ESET viirusetõrje

ESET viirusetõrje on hea, kuid sel on omad miinused, mis ei anna täielikku kaitset pahavarade vastu. ESET viirusetõrje toimib kolmel erineval tasandil. Esiteks, vaatab see üle registris olevad pahavarad ja proovib need kokku viia arvutis peituvate failidega. Järgmisena, kasutab ta heuristilist analüüsi, mis otsib kahtlasi koodijuppe ja monitoorib tarkvara käitumist, et leida eelnevaid küberrünnakuid arvuti süsteemis. Lõpuks uurib tarkvara, kas on potentsiaalseid ohte süsteemis. Kui viirusetõrje midagi sellist leiab, siis saadetakse see ESET’i LiveGrid pilvekeskusesse ülevaatusele. Kui viga leitakse, siis parandatakse see ja saadetakse 110 miljonile kasutajale registrisse.

ESET viirusetõrje puhul on hea see, et arvuti kadumisel või varastamisel suudab viirusetõrje olla abiks selle leidmisel. See annab võimaluse Sul leida üles arvuti praegune asukoht ja kasutada veebikaamerat, et näha, kes parasjagu arvutit kasutab. Küll aga ei saa Sa arvuti kõvakettalt andmeid kustutada. Need võimalused kehtivad muidugi juhul, kui arvuti on sisse lülitatud ja internetiühenduses.

ESET viirusetõrje on ühtlasi ka üks kallimaid viirusetõrjeid, võrreldes teistega, mis meie artiklis välja toodud on. Lisaks on iga järgneva töömasina litsentseerimine kallim, kui teistel viirusetõrjetel.

Kokkuvõtteks

Hinna ja kvaliteedisuhte osas soovitab Digifi Eesti meeskond kasutada Bitdefender viirusetõrjet, millel on sobivaimad omadused teie töömasina kaitsmiseks pahavarade eest, ja seda kõike täiesti mõistliku hinnaga. Kui Bitdefender viirusetõrje teile midagi ei ütle, siis soovitame kasutada Kaspersky viirusetõrjet.

Turvalist tegutsemist!

Viirusetõrje pakkumist oma ettevõttele või organisatsioonile saad küsida, kui kirjutad meile digifi@digifi.ee

www.digifi.ee 

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata