Miks Sa peaksid kasutama kahe-astmelist autentimist?

Kõik päevad ei ole vennad

Kujuta ette, et ärkad ühel hommikul üles ja tunned ennast rõõmsalt. Sul on tunne, et tuleb hea ja edukas päev! Kui aga kontoris arvuti taha jõuad, siis märkad, et Sa ei saa enda rüperaali sisse logida, Sinu paroolid on kõik muudetud, veebileht on maha võetud ja krediitkaardi infot on ebamoraalselt ära kasutatud.

Mis on kahe-astmeline autentimine?

Kahe-astmeline autentimine või mitmeastmeline autentimine on autentimise mehhanism, mis kontrollib iga vajalikku liigutust Sinu privaatsete andmete kasutamisel üle, et tegemist on ikka Sinuga.

Kuidas kahe-astmeline autentimine toimib?

Logides kuskile oma kasutajaga sisse, pead Sa sisestama kasutajanime ja parooli. See on sisselogimisel esimene samm kasutaja identiteedi kontrollimisel.

Pärast kasutajanime ja parooli sisestamist tuleb Sulle teavitus telefoni, kuhu saadetakse Sulle üldiselt 6-kohaline kood, mis tuleb sisestada selleks, et kasutajasse sisse logida saaksid.

Kahe-astmeline autentimine toimib kui lisasammuna Sinu identiteedi kontrollimisel, mis kinnitab, et tegu on ikka Sinuga.

Tee häkkerite elu raskeks

Kahe-astmelise autentimise eesmärgiks on teha häkkerite elu raskemaks. Kui Sul on turvaline parool (maasikas123 ei ole turvaline parool) ja kasutad kahe-astmelist autentimist, siis on küberkurjategijatel Sinu kasutaja kaaperdamine kordades keerulisem, kui lihtsasti ära arvatavat parooli kasutades.

Milliseid kahe-astmelisi autentimise rakendusi meie soovitame?

Kõige lihtsam viis on alla laadida Google Authenticator. Tavakasutajale sellest täiesti piisab. Kui aga on soov organisatsioonis kasutada kõigi töötajate puhul kahe-astmelist autentimist, mis ühtlasi aitab hoiustada ka paroole ja muud tundlikku informatsiooni, siis soovitame selleks LastPass Authenticatorit.

Hoolitse oma küberhügieeni eest ja hakka ühte neist autentimisrakendust kasutama!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga