Maailmas enim kasutatavamad veebibrauserid

Reastasime tänases postituses maailmas enim kasutatavate veebibrauserid ühte nimekirja:

 

  1. Google Chrome – 61% kasutajaid

Tegemist on priivaralise veebibrauseriga, mis põhineb WebKiti mootoril ja mille arendamisega tegeleb Google. 2012.aasta mais tõusis Google Chrome maailma populaarseimaks veebibrauseriks, möödudes Internet Explorerist. Tänaseks on Google Chrome ülekaalukalt maailma enim kasutatavaim veebibrauser. Net Applications uuringu kohaselt omab Google Chrome hetkel veebibrauserite turust 61%.

  1. Internet Explorer + Edge – 16% kasutajaid

Veebibrauseri Internet Explorer ja nüüd ka uuem versioon Edge, on loodud Microsofti poolt. Kuni 2012.aastani oli Internet Explorer maailma enim kasutatavaim veebibrauser, tänu sellele, et alates Windows 95 operatsioonisüsteemidel põhinevate personaalarvutites oli IE vaikebrauseriks seadistatud. Tänasel päeval on Internet Explorer aga oma tegevust vaikselt lõpetamas ja Microsoft on Windows 10 operatsioonisüsteemidel kasutatavaks teinud Edge veebibrauseri, mis on võimekam ning töökindlam.

  1. Mozilla Firefox – 11% kasutajaid

Nii nagu ka Google Chrome, on Mozilla Firefox priivaraline veebibrauser, mille arendamisega tegeleb Mozilla Foundation. Firefox on saadaval Windows, macOS kui ka Linux operatsioonisüsteemidel põhinevatele arvutitele. Kui 2002.aastal Mozilla Firefoxi arendati, siis sai see suurt vastukaja testijatelt, kes kiitsid Firefox veebibrauseri head kiirust ja turvalisust. 2009.aastal kasutas Mozilla Firefoxi terves maailmas 32% veebi kasutajatest.

  1. Safari – 4% kasutajaid

Veebibrauser, mis on loodud Apple poolt. Vaikebrauserina on määratud ta macOS ja iOS põhinevatel seadmetele. Esmane versioon Safari veebibrauserist tuli välja 2003 aastal. Veebibrauserit saab kasutada ka Windowsi operatsioonisüsteemidel põhinevatel personaalarvutitel.

  1. Opera – 1,4% kasutajaid

Opera veebibrauser tuli esmalt välja juba 1996.aastal. Tegemist on suletud koodiga omanduslik priivara ja seda arendab Norra firma Opera Software. Brauser on saadaval praktiliselt kõigile operatsioonisüsteemidele ja see on nimetatud ka üheks kõige turvalisemaks veebibrauseriks maailmas. Sellegi poolest jagavad nad tänasel päeval vaid 1,4% veebibrauserite turust.

  1. Muud – 6,4% kasutajaid

Siia alla käivad sellised veebibrauserid, nagu Yandex (Venemaa), QQ (Hiina), Vivaldi (Norra)

Millist veebibrauserit kasutad Sina?

www.digifi.ee

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata