Kuidas arvuti kiiremaks muuta?

Arvuti termopasta eemaldamine

Kõik, mis liigub, see kulub. Sama kehtib ka arvutite puhul ja kõige rohkem väljendub arvuti riistvara kulumine või amortiseerumine just arvutikiiruse languses. Kui üldjuhul arvatakse, et ainus viis oma arvuti kiiruse tõstmiseks on osta justkui uus arvuti, siis tegelikult see nii pole. Kuidas arvuti kiiremaks muuta?

Kulunud riistvara vaheta välja, asenda uuega ja teosta tarkvara- ning arvutihooldus

Arvutikomponentide vahetamise või hooldamise kaudu saab madalate kulude juures vana arvuti kiireks isendiks muuta. Tänases blogipostituses vaatame üle, kuidas päevi näinud rüperaalile uus elu sisse puhuda.

 1. Vaheta oma HDD SSD vastu välja
  Kõvaketas mängib arvutikiiruse juures tähtsat rolli. Kui kasutad veel HDD kõvaketast, siis soovitame Sul soetada SSD ketas. Pooljuhtketas ehk SSD on mittemehaaniline, seega SSD-lt andmete lugemine on kiirem, vaiksem ja energiasäästlikum. SSD kettaid on kolme sorti – SLC, MLC ja TLC. Meiepoolne soovitus on soetada endale MLC ja TLC vahepealne SSD, nagu näiteks Samsung 3D V-NAND.
 2. RAMi lisamine
  Põhimälu läheb arvutil vaja andmete lugemiseks. Uued programmid ja rakendused, mida me igapäevaselt kasutame, vajavad üha rohkem põhimälu. See tuleneb sellest, et uued võimalused, mida rakenduste puhul meile pakutakse, nõuavad suuremas mahus andmete analüüsimist. Selleks, et avatavad rakendused ja veebilehitsejas avatavad veebilehed kiirelt avaneksid, ongi vaja rohkem RAMi.
 1. Tarkvara hoolduse teostamine
  Tarkvara hooldus aitab arvutit süsteemisiseselt puhastada. Selle käigus vabanetakse mõttetutest failidest, mida Su arvuti aja jooksul endasse kogunud on. Kui arvutil esineb tarkvaralisi tõrkeid, siis saadakse tarkvara hoolduse käigus ka nendest jagu. Arvuti kiirust mõjutab selliste tõrgete ja andmete kustutamine meeletult.
 1. Arvutihoolduse teostamine
  Arvuti sisemuse puhastamise käigus vabanetakse liigsest tolmust, mis õhuavasid ummistavad. See aitab arvutil taaskord „hingata“ ja laseb riistvaral töötada normaaltemperatuuridel. Ära ei tasuks muidugi unustada ka termopasta vahetamist, mis töötemperatuure drastiliselt alla toob! Lisainfot arvutihoolduse kohta leiad SIIT.

Mida aga teha siis, kui arvuti vajab putitamist, kuid endal aega/teadmisi nende tööde teostamiseks puudub? Digifi Eesti meeskond on Teile selles osas abiks ja seetõttu tõime oma hinnakirjast välja teostatavate tööde hinnad:

 • HDD ketta SSD vastu saad vahetada alates 70 eurost;
 • RAMi lisamine arvutile algab 50 eurost;
 • Tarkvara hooldus alates 36 eurost;
 • Arvutihooldus alates 30 eurost.

Praktiliselt tähendab see seda, et umbes 200 eurost alates on võimalik oma vanale arvutile uuesti elu sisse puhuda. Uue arvuti ostmine läheks tänasel päeval 700€ maksma, äriklassi arvuti puhul üle 1000€. Majanduslikult on ratsionaalne oma vana arvutit tiba putitada, kui kohe uut arvutit ostma minna, sest uue odava arvuti reaalne jõudlus võib isegi olla väiksem, kui väikese uuenduskuuri läbi teinud vana arvuti jõudlus.

Kas Sinu arvuti väärib hoolitsust või pigem tuleks mõelda uue arvuti soetamisele? Külasta meid ja meie spetsialistid annavad Sulle nõu!

Asume Tartus, aadressil Betooni 9, II korrusel.
www.digifi.ee
322 3422

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata