Kõik vajalik info uuest iPhone X-st

Apple

Eile, 12.septembril, esitleti uut iPhone X telefoni (maakeeli iPhone kümme). Mis siin salata – tegemist on uue teejuhiga nutitelefonide maailmas ning ka paljud eelnevad kuulujutud, mis telefoni kohta ringi liikusid, on saanud tõeks. Vaatame lähemalt, millega Apple meid seekord üllatab.

Alustame seekord sellest, millest räägitakse arvustuste lõpus. Hinnast! Uue iPhone X hinnad algavad 999 dollarist. Ja seda kõige väiksema mälumahuga telefoni eest! Kuigi hind on hirmutav, siis saab selle raha eest tipp-kvaliteetse telefoni, millel on uued ja huvitavad võimalused. Just see, mida Apple oma klientidele alati pakkuda on püüdnud. Vahel õnnestunult. Vahel ka ebaõnnestunult. Seekord võib väita, et tegemist on õnnestunud mudeliga ning inimeste huvi tipp-tehnoloogia vastu on suur, nagu Apple fännidel ikka. Ära tuleb märkida ka see, et selleks ajaks, kui telefon ükskord Eestisse müüki jõuab, lisavad siinsed edasimüüjad protsendi hinnalipikule juurde ning ei imestaks, kui basic iPhone X mudeli hind võib küündida 1100-1200€ vahemikku.

Aga nüüd telefoni kallale! Millega õigupoolest tegemist on? iPhone X on oma välimuselt midagi täiesti teistsugust, kui iPhone telefonid siiani olnud on. Telefoni esiekraan on Apple sõnul „Super Retina“, mis on 5,8-tolline ja 2436 x 1125 piksline. Ekraanil on kumerad ääred ning basically on tegemist täisekraaniga. Lisaks sellele kasutab ekraan uut sorti tehnoloogiat, milleks on OLED tehnoloogia.

Apple
Apple
Apple
Apple

OLED tehnoloogia kasutab süsinikkiul põhinevaid materjale, mis elektriga kokkupuutel hakkavad valgust eraldama. Varasemalt populaarse LCD ekraanidega, mis vajavad tagatausta ja filtreid, et ekraan valgust eraldaks, on OLED tehnoloogial põhinevad ekraanid energiasäästlikumad, neid on lihtne valmistada ja nad on õhukesemad.

Uue iPhone aku kestab kaks tundi kauem, kui iPhone 7 oma. Lisaks on kasutatud uut kiipi, A11 Bionic kiipi, mis on kuue-tuumaline kiip ja lisaks on telefonil ka modifitseeritud Apple GPU. Telefon on ka veekindel, millele on antud märgistus IP67 (sama veekindel, kui näiteks iPhone 7). Tagakaamera on 12-megapiksline, millel on täiustatud senosreid (suuremad ja kiiremad) ja välku. Uue tagakaameraga on võimalik pildistades saada sügavamaid piksleid ning kasutada saab ka uusi värvifiltreid.

Apple
Apple

iPhone X tuleb 64GB ja 256GB mälumahuga. 64GB maksab, nagu varasemalt ka mainitud, 999$ ning 256GB 1149$. Mis hinnad uutel telefonidel Eestis tulevad, me spekuleerima ei hakkaks. Telefoni saab kahes värvis – good old kosmose halli ja hõbedasena.

Mis on telefonil veel uut? Telefonil ei ole iPhone’ile teadatuntud kodunuppu. Nüüd saab telefoni „üles äratada“, kui vajutad telefonile. Kuidas ma siis oma telefoni klahvilukust lahti saan? Selleks kasutab Apple nüüd telefoni esikaamerat ning näotuvastusprogrammi, mida nimetatakse Face ID-ks. Telefoni esmakordselt seadistades teed erinevate nurkade alt Face ID programmiga enda näost video, mis salvestub telefoni ning hiljem saad oma nägu esikaamerale esitades telefoni klahvilukust lahti. Selle tehnoloogia abil saadi lahti sõrmejälje sensoritest.

Apple
Apple

Face ID kasutamine toob esiekraanile lisaks esikaamerale, valguse sensorile ja kuularile juurde veel infrapunase kaamera, projektori ja mikrofoni. See kõike selleks, et Face ID tehnoloogia meie kasuks tööle panna.

Apple
Apple

Nüüd aga toome selfie meistriklassile hea uudise – ANIMOJI. Tegemist on uuendusega, mis aitab esikaamerasse nägusid tehes inimestele emoji’sid saata. See viib emoji ja selfie uuele tasemele! Noortele see kindlasti meeldib.

Siiani pole me veel maininud telefoni tagumist osa. Nimelt on iPhone tagasi tulnud tagumise klaasiga, mis peaks aitama tõsta mobiililevi kvaliteeti. Teine väga tähtis põhjus, miks klaasi tagakaane disainil uuesti kasutama hakati, peitub selles, et telefoni akut saab ilma kaablita laadida. Apple uut traadita laadijat aga nii pea iPhone X tellijad kätte ei saa – seda hakatakse klientidele kätte toimetama alates järgmisest aastast. Senikaua on aga võimalik kasutada kolmandate-osapoolte traadita laadijat.

Apple
Apple
Apple
Apple

Kas Sina ostaksid uue iPhone X telefoni? Anna meile kommentaariumis teada, mis Sina arvad.

www.digifi.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga