KATSETAME! Uus Nokia 3310 on lõpuks poelettidel!

Veebruaris rääkisime sellest, et Nokia 3310 teeb läbi uuenduskuuri ning tuleb taas müügile! Tänaseks on aga uus Nokia 3310 juba poelettidel ning kättesaadavad hästi varustatud poodidest. Nii saime meiegi ühe legendaarse telefonimudeli testimiseks.

Unustamatu legend

Nokia 3310 on ilmselt üks kõige tuntuim ja legendaarseim telefonimudel terves maailmas. Kui telefon 2000.aastal ilmavalgust nägi, sai ta inimeste poolt suure heakskiidu. Põhjus oli ka selles, et antud telefoniga tuli palju uusi lisasid, mis telefonide innovatsioonis tol ajal oli kõva sõna – nagu näiteks telefoni vibreerimine sissetuleva kõne ajal ning “äppide” olemasolu, nagu kalkulaator, stopper jne. Telefoni populaarsus oli suur ning neid telefone toodeti üle maailma kokku ligi 126 miljonit tükki. Aastal 2005 aga lõpetati Nokia 3310 tootmine.

Uus Nokia 3310 ei ole tegelikult 100% Nokia toode. Telefone toodab Soome ettevõte HMD Global ehk teisisõnu telefonide turustamisel kasutatakse Nokia brändi. Uue Nokia 3310 tootmise eesmärgiks on pakkuda telefone inimestele, kes ei suuda kallimaid nutitelefone osta ning kes soovivad telefonide kasutamisel kasutada vaid põhifunktsioone. Hind on telefonil 49€, kuid Eestis müüakse seda 59€ eest (Tele2 ja Elisa e-poodides).

Uus Nokia 3310 on oma olemuselt kerge, nobe ja lihtne kasutada. Ekraanipind on üllatavalt suur, telefoni on lihtne ja mugav käes hoida. Nupud toimivad normaalselt ning kui oled nutitelefoni kasutaja viimased 10 aastat olnud, siis vajab SMS’ide saatmine harjumist. Suurim möödalask on minu arvates kodunupp, kus navigeerimiseks tuleb tihti kasutada üles-alla paremale-vasakule kombinatsioone. Suurte näppudega on kodunuppu raske taltsutada.

Telefoni tagumine osa on plastmassist. Suuri õhuvahesid näha ei ole ning telefon näeb soliidne välja. Midagi paha selle kohta öelda ei ole. Küll aga tuli enne kasutamist lisada aku ning tagumise korpuse lahti saamine vajas suurema jõu kasutamist. Esmamuljena tundus, et uue mudeli puhul on kasutatud sama strateegiat, mis vana mudeli puhul – selle telefoni lõhkumiseks pead Sa korralikult jõudu rakendama!

Uuel Nokia 3310 on olemas ka tagumine kaamera. 2-megapiksline kaamera toimetab kesiselt – piltide tegemiseks varu kannatust ja aega. Väiksemate pildistamisvajaduste rahuldamiseks sobib see siiski hästi.

Viimaks jõuame Nokia 3310 kõige tähtsama funktsioonini! Ussimäng! Snake ei ole enam see, mis ta varem oli. Seda on uuendatud ning selle mängu põhimõte on kaotatud. Vana hea ussimäng teeb uuele ussimängule tuule alla! Miks vana ussimängu ei kasutatud? Siin võib olla 2 põhjust – esiteks, sooviti lisaks välimusele ka terve sisu uus teha või teiseks, ei saadud vana ussimängu kasutamiseks autoriõigusi.

Lisaks sellele on telefonil ka FM raadio, kõrvaklappide auk, taskulamp ja kasutada saab ka 2G internetti.

Olenemata sellest, et ussimäng on kehv ja kodunupp kaob suurte näppude alla ära, on tegemist siiski väga minimalistliku ja kvaliteetse telefoniga. Kui vajad igapäevaseks kasutamiseks põhifunktsioonidega telefoni, siis 59€ sellise “legendi” eest maksta, on oma hinda väärt. Kui Sulle sellest ei piisa, siis vali nutitelefon!

Kui aga soovid endale sellist telefoni võita, siis vaata kindlasti lisaks ka meie Facebooki lehele, kus loosime õnnelikele Nokia 3310 telefone välja: https://www.facebook.com/digifieesti/

digifi@digifi.ee

www.digifi.ee

 

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata