Kas palgata IT töötaja või kasutada IT hooldusteenust?

Veel umbes 10 aastat tagasi oli populaarne, et peaaegu igas ettevõttes oli palgal mõni IT töötaja. 2017.aastaks on see mõtteviis muutunud. IT tööd ostetakse väliselt teenusepakkujalt sisse, sest see on mugavam ja efektiivsem kui IT töötajate palkamine.

Miks ettevõtted üha enam IT hooldusteenust sisse ostavad?

1) Igal IT töötajal on oma ülesanne, mida ta täitma peab. Serverispetsialist hoolitseb tipptasemel serverite tööprotsesside ja ajakohasuse eest, veebispetsialist panustab veebilehe järjepidavasse arengusse, arvutivõrguspetsialist tagab, et kontori igas nurgas Wi-Fi olemas oleks jne. Selleks, et sinu ettevõtte IT süsteem 100% toimiks, peab ettevõttel olema erinevaid spetsialiste.

2) IT töötajaid peab aeg-ajalt koolitama.
IT sektor on kiiresti muutuv valdkond. Igapäevaselt toimuvad programmides uuendused, kvaliteetsemad ja suuremate võimalustega tooted tulevad turule, luuakse uusi tehnoloogiaid, mida ettevõtted kasutada saavad jne. Selle kõigega kaasas käimine nõuab päevi, kui mitte nädalaid. Igakuised koolitused aitavad töötajatel end tähtsamate muudatustega kursis hoida.

3) IT töötajate palkamine on Eestis kulukas.
Tõsi ta on. Eestis on IT töötajaid massiliselt puudu. Olenevalt ametist on Palgad.ee statistika kohaselt IT töötajate keskmine netopalk suurusjärgus 1212€.

IT töötajate palgad (Palgad.ee andmetel):

Kokkuvõte

Kuigi töötaja palkamise kasuks räägib asjaolu, et ta on igapäevaselt sul kontoris füüsiliselt kättesaadav, siis teisest küljest ei oma üks IT töötaja kõikidest IT valdkondadest ülevaadet ja selle töötaja haigestumisel, on terve ettevõtte töö häiritud.

Sisseostetava IT hoolduse kasuks räägibki asjaolu, et erinevad IT sektori spetsialistid on alati kättesaadavad, nende koolitatuse eest hoolitseb teenusepakkuja ja hinnastamine toimub arvutipargi suuruse järgi ehk mahupõhiselt, mis tagab mõistliku hinna vastavalt ettevõtte vajadustele. Näiteks Digifi Eestis on igakuise IT hoolduse minimaalne hind 13,5€.

Enne otsuse langetamist soovitame kindlasti teha mõned hinnakalkulatsioonid ja konsulteerida spetsialistidega, kes annaksid objektiivset nõu selle kohta, kas teil on kasulikum osta IT hooldusteenus sisse või palgata IT töötaja.

Soovid teada saada, palju Sinu ettevõtte IT-süsteemi hooldamine igakuiselt maksab? Küsi pakkumist.

digifi@digifi.ee

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata