iPhone fiasko: Apple tunnistas, et piirab vanade iPhone’ide kiirust

Oleme tihti kuulnud inimestelt, et nii, kui uuema generatsiooni iPhone turule jõuab, siis nende vanema generatsiooni iPhone’ide kiirus langeb. Vandenõuteoreetikud on isegi väitnud, et Apple teeb seda meelega – just sel eesmärgil, et sundida inimesi ostma uuemaid mudeleid!

Detsembris tuli välja, et Apple tõesti langetab oma telefonide kiirust. Kuid mitte sel põhjusel, et rohkem inimesi uuemaid mudeleid ostma saada.

Me oleme ära harjunud, et kui nutifoni aku aja jooksul vastupidavuse kaotab, siis on tegemist normaalse olukorraga. Samas arvame me alateadlikult, et nutifoni protsessori jõudlus peab olema täpselt sama hea kui see oli karbist välja võtmise hetkel.

Tuleb välja, et see ei ole üldsegi nii. Vanema generatsiooni iPhone’id muutuvad aeglasemaks, sest kui aku vananeb, siis tekib olukord, kus telefon võib pildi tasku visata juba 40% juures. Selleks, et selliseid olukordi vältida, muudab Apple nutitelefoni protsessori aeglasemaks. Nii säästab telefon rohkem energiat ja inimeste kasutajamugavus ei saa nii suurt hoopi, kui seda saaks aku tühjenemise tõttu.

Kuidas Apple protsessorite kiirust langetab? Eks ikka uuenduste kaudu, mis nad üha tihedamini välja lasevad.

Järgmine kord, kui Sinu vanema generatsiooni iPhone enam kõige teravam pliiats pinalis ei tundu olevat, siis tea, et olukord  võiks olla kordades hullem!

www.digifi.ee

Lisainfo artikli kohta leiad siit.

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata