Fotode hoiustamine – millised võimalused selleks olemas on?

Mitte miski ei säili igavesti. Nii ka fotod, mis me pildistanud oleme. Inimesed kaotavad päevast-päeva oma nutitelefone või satuvad erinevatesse situatsioonidesse, kus digitaalsed fotod hävinevad või kaovad. Selleks, et neid olukordi vältida ja läbielatud elamusi säilitada, pakume me välja mõningad lahendused.

Pilveserverid

Kõige turvalisem ja lollikindlam viis oma fotode hoiustamiseks on tehes seda pilveserverites. Pilveserverite plussiks on see, et fotode hoiustamisel ei ole piire. Sa võid üles laadida 100MB, 1GB või kasvõi 23TB jagu fotosid – maht ei ole piiriks. Lisaks sellele on pilveserverites olevad fotod alati internetiühenduse olemasolul kättesaadavad. Miinuseks on aga igakuine makse, mida oma fotode hoiustamiseks tasuma pead. Kuna hind kujuneb mahupõhiselt, siis maksad Sa just nii palju, kui palju Sul hoiustamiseks mahtu vaja läheb. Olemas on ka tasuta võimalusi, nagu näiteks Google Photos ja Google Drive, kuhu on võimalik üles laadida 15GB jagu fotosid ning Dropbox, mis võimaldab 2GB andmeid üles laadida täiesti tasuta.

Väline kõvaketas

Kuigi väline kõvaketas tundub olevat turvaline, sest ta on füüsiliselt Sul kodus koguaeg olemas, siis on sellel mõned valukohad. Nimelt on kõvaketas tundlik erinevatele põrutustele, mille tulemusel võib kõvakettal asuv informatsioon kaduda. Nagu iga tehnoloogiaga, siis ka kõvakettad kipuvad aja jooksul
„lihtsalt“ katki minema. Lisaks on füüsiliste andmekandjate puhul suureks miinuseks see, et nii tule- kui ka veekahjustuse tagajärjel need hävinevad. Seega tasub fotode hoiustamisel välisele kõvakettale mõelda sellele, et soetada mitu erinevat andmekandjat ning hoiustada neid erinevates asukohtades. Panustades ainult ühele andmekandjale, on risk suurem oma imeliste fotode kaotamisele.

CD, DVD-ROM, Blu-Ray ja mälupulgad

Siiani täiesti kasutatavad lahendused, mis annab võimaluse oma faile vajadusel mugavalt teistele vaatamiseks anda. Miinuseks on suur oht ära kadumisele ja purunemisele, sest tegemist on väikeste ning õrnade andmekandjatega.

Fotopaber

Vana kuid suurepärane viis oma fotode hoiustamiseks fotoalbumis.

Kokkuvõte

Parim viis oma fotode säilitamiseks oleks meie arvates järgnev:

  1. Kasuta tasuta pilveserverite lahendusi, kui maht saab täis, siis soeta endale lisamahtu juurde;
  2. Hoiusta oma pilte lisaks välisel kõvakettal ja kui arvuti mälumaht seda lubab, siis ka arvutis;
  3. Ja kõige tipuks – kõige tähenduslikumad fotod vii ilmutamisesse!

Kas väliste andmekandjate ja pilveserverite osas tekkis lisaküsimusi? Kirjuta meile digifi@digifi.ee või kommenteeri postituse alla enda mure ning me vastame Sinu küsimusele.

Digifi Eesti
www.digifi.ee
Betooni 2A, Tartu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga