Apple viib sisse hulgaliselt uuendusi!

05.juunil 2017 andis Apple teada uutest toodetest, riist- ja tarkvarauuendustest. Suurim üllataja oli Apple uus toode – HomePod, mis on nutiassistent ning mis toimib Siri tarkvaral. See on mõeldud konkureerima Google Home ja Amazon Echo toodetega. Aga kõigest lähemalt!

Nagu eelnevalt mainitud sai, siis nägi ilmavalgust HomePod. Tegemist on koduse nutiassistendiga. Väljanägemiselt näeb ta välja kui tavaline kõlar, mis lisaks sellele, et väljutab heli, kuulab ta lisaks ka Su sõna ja räägib Sinuga. Oma häält kasutades saad Sa öelda HomePod’ile, et ta mängiks muusikat või reguleeriks nutipirne (nutikaid elektripirne Sinu kodus), termostaate, teavitaks Sulle ilmateadet, sporditulemusi jne. HomePod’i hind on 349$ ning see muutub saadavaks sel aastal. Kellel seda vaja on? Tulevikku vaadates on kindlasti igal inimesel selline seadeldis kunagi kodus olemas. Hetkel on ta pigem käepikendus nutikodu seadmetele. Sellise lükke tagajärjel võime teha ka järeldusi, et Apple teeb samme nutikodu lahenduste pakkumisele (nutikad termostaadid, nutipirnid jne). Sellise lähenemisega hakkaks ta konkureerima näiteks Hiina tuntud tarbeelektroonika tootja Xiaomi’ga, kes täpselt samamoodi nagu Apple, omab kontrolli oma kasutajate riist- ja tarkvara kasutuse üle.

Macbook Pro sülearvutid said 7.generatsiooni Intel Core protsessorid (Kaby Lake) ning 15-tolline sülearvuti sai kiirema graafikakaardi. Macbook Air’i on võimalik nüüdsest osta alates 1,8GHz protsessorist (varem oli algne versioon 1,6GHz).

iPad Pro tuleb uues suuruses – 10,5-tolli. Uute mudelite hinnad algavad 649$ (64GB) ja võivad maksta kuni 949$ (512GB). Lisaks tulevad tarkvarauuendused, kasutatud on veelgi kvaluteetsemat puuteekraani, puutetundlikkus on sujuvam, multitasking võimalused on lisatud erinevate äppide kasutamise vahele ja kasutusele on võetud sama kaamera, ms iPhone 7 telefonidel. Uut mudelit on võimalik tellima hakata juba esmaspäevast alates.

Uuendusi sai ka Apple iMac desktop arvuti. Uuel iMacil on suurem mälumahutavus, 80% parem graafika, rohkem porte aksessuaaride või lisaseadeldiste lisamiseks ning teisi väliseid seadmeid (hiired, touchpadid jne).

Lisaks tulevad uuendused WatchOS opsüsteemile, Apple Pay kaudu tekib võimalus sõpradele raha saata, Amazon Prime Video tuleb Apple TV-sse, uue opsüsteemina tuleb Mac arvutitesse macOS High Sierra ja iOS 11 toob uuendused iMessage, Control Centeris ja usaldusväärsema Apple Maps aplikatsiooni.

Apple’ile kohaselt, pandi paljudel fännidel suu vett jooksma faktiga, et tulemas on iMac Pro, mis pidavat olema kõige võimsam Mac, mida Apple üldse kunagi teinud on. Müügile tuleb see detsembris ning hind algab alates 4999$.

Uue iPhone esitlus peaks suure tõenäosusega toimuma juba septembris.

Artikli algmaterjalina on kasutatud Business Insider artiklit: http://www.businessinsider.com/everything-apple-announced-at-wwdc-2017-2017-6?utm_content=buffera0894&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-ti/#high-sierra-is-the-next-version-of-the-operating-system-for-apple-computers-9

www.digifi.ee

Tere!

Sinu paremaks mõistmiseks vali, millega saaksime sind järgmiseks aidata